НовиниПраво

В Україні вперше заборонили експлуатувати тварин у цирках

Одеський окружний адміністративний суд у вівторок заборонив Одеському цирку використовувати диких тварин у своїх виступах. Про це повідомило місцеве видання “Думская”.

Позов подала Держекоінспекція Одеської області. Вона вимагала призупинити роботу цирку, обмежити цирк щодо експлуатації та утримання диких тварин, а також виправити ряд порушень, які цирк систематично не виконував з 2018 року.

“Згідно із законодавством, дикі тварини повинні утримуватись в умовах, наближених до природного середовища – повинна бути земля, трава, дерева і інше. Також необхідно витримувати норми мінімальних площ, замість кліток повинні бути вольєри – земельні ділянки з огородженнями. Одеський цирк не може задовольнити ці вимоги, отже, виступи диких тварин у цирку треба заборонити”, – йдеться в повідомленні.

Представники цирку відкинули звинувачення позивача, заявивши, що тварини лише тимчасово перебувають на території цирку.

Суд став на сторону екоінспекції і заборонив виступати диким тваринам у цирку. Також судді постановили виправити порушення, які були видані раніше в приписі.

Додамо, що за годину до початку засідання суду працівники цирку влаштували мітинг під будівлею відомства. Вони заявляли, що тварини утримуються в хороших умовах.

Comment here