НовиниОсвітаПраво

В Україні презентували перший підручник з НАТОзнавства

В Україні анонсували вихід посібника, який висвітлює діяльність Північно-Атлантичного альянсу не лише як безпекового блоку, а й організації, яка взяла за основу своєї діяльності міжнародне право, демократичні цінності та права людини.

Про це йшлося під час круглого столу на тему: “Нове сприйняття НАТО в Україні. Навчальний спецкурс “НАТО – сила, що захищає мирних громадян”.

Вперше в Україні такий посібник був розроблений як для викладачів, так і для студентів і школярів, зазначили учасники презентації. Спецкурс «НАТО — сила, що захищає мирних громадян» був розроблений Всеукраїнською спілкою викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти за підтримки уряду Великої Британії.

За словами авторів роботи, підручник дуже наочний та живий, він повністю заснований на достовірному об’єктивному нормативному матеріалі, а ті правові акти, які процитовані, дійсно чинні.

Як зазначали учасники презентації, посібник всебічно охоплює ключові функції НАТО в контексті захисту цивільних осіб у миротворчих операціях. Висвітлює зусилля НАТО з метою зменшення шкоди для цивільних у ситуаціях конфлікту, сприяння Альянсом створенню безпечного середовища, полегшення доступу цивільних до основних потреб. Курс в підручнику також включає аналіз гібридної інформаційної війни РФ, спрямованої на створення іміджу НАТО, як агресора.

Comment here