Безпека та Здоров'яМістоНовини

У Львові будуть лікувати каштани інноваційним методом

У центрі Львова планують провести інноваційне лікування каштанів. Почати хочуть завчасно, адже в середині літа дерева втрачають листя через напади мінуючої молі. Вже в березні пастки розмістять на двох тестових ділянках. Зокрема, на проспекті свободи та у сквері «На Валах», де росте близько 200 каштанів. На кожне дерево, в залежності від його діаметру витратять від 600 до 900 грн. Раніше у Львові кілька разів проводили експерименти з лікування способом ін’єкцій. Тобто у стовбур дерева вводились спеціальні ін’єкції, які, фактично, робили каштан непридатним для вживання молі, але водночас міг бути отруйним для птахів та бджіл. Біологічний метод, на відміну від інʺєкцій, які випробовувалися раніше, є безпечним. До того ж, такі методи є значно дешевшим. У разі виділення коштів природоохоронного фонду на цей захід, на деревах буде встановлено феромонні пастки, які дозволять повністю захистити дерева від мінуючої молі на рік.

Пастки містять у собі ферамони, які приваблюють самців каштанної молі, тому ця технологія називається вакуумом для самців. Так, на першому етапі ми вибудовуємо захисний пояс для відлову першої генерації. А також ми встановлюємо один або 2 ферамони кожному каштані, аби вони приваблювати самців, які потраплятимуть у пастку на клейку стрічку. Завдяки цьому нам вдасться мінімізувати популяцію цього шкідника та вберегти дерева від його нападів. Ця технологія абсолютно безпечна для людей та птахівʺ, — розповів Анар Душдуров, менеджер з розвитку бізнесу ТзОВ ʺНВП ʺБІОХІМТЕХ Українаʺ.

Нагадаємо, Львів разом зі всією Україною долучиться до ініціативи з озеленення, під час якої висадять 1 мільйон дерев у різних куточках держави. Мета заходу — привернення уваги до екосистеми країни та розвиток екологічної свідомості українців. Так, у рамках акції планують відновити втрачений у парку ʺ700-річчя Львоваʺ фруктовий сад, а також озеленити центр міста Львова.

 

Comment here