Безпека та Здоров'яНовини

У 2020 році послуги спеціалізованої медичної допомоги надаватимуть лише по скеруваннях

Послуги спеціалізованої медичної допомоги з наступного року українці отримуватимуть безплатно лише за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація, або лікуючого лікаря, але є винятки. Про це повідомив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко, передає  прес-служба уряду.

Без направлення спеціалізовану медичну допомогу, відповідно до медичних показань, можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані”, – зазначив Петренко.

Він також додав, що відповідна програма у повному обсязі з 1 квітня наступного року. За нею Нац Служба Здоров’я України планує спрямувати 72 мільярди гривень медичним закладам році за послуги, які держава гарантуватиме пацієнту безплатно. До переліку медичних послуг увійдуть первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), екстрена та паліативна медична допомога, реабілітація, вагітність і пологи, а також медична допомога дітям до 16 років.

Comment here