БлагодійністьНовини

Цьогоріч на Львівщині понад дві сотні дітей-сиріт знайшли родину

У 2019 році на Львівщині 226 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштували під опіку. До прикладу, за I-ше півріччя минулого року родину знайшли 157 дітей. Про такі результати сьогодні, 31 липня, під час брифінгу розповів начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

«З них – 28 дітей цього року було усиновлено. Якщо порівняти цю кількість із минулим роком, то цьогоріч вже всиновили на 10 дітей більше. 184 дитини влаштували під опіку, піклування громадян. Також в цьому році було створено 3 прийомні сім’ї, в які влаштували 4 дитини, а також 10 діток було довлаштовано у функціонуючі дитячі будинки сімейного типу», – зазначив Володимир Лис.

Загалом, в області функціонує 34 дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), в яких виховують 232 дітей та 91 прийомна сім’я, де проживає 147 дітей.

«Також в області функціонує 2 патронатні сім’ї, куди влаштовані 3 дитини. Це одна сім’я у Львові та у Яворівському районі. Також скоро плануємо створення патронатної сім’ї у Золочеві. Дитина, яка в регіоні попадає у складні життєві обставини, може перебувати у такій сім’ї до розв’язання цих питань», – додав Володимир Лис.

Упродовж I-го півріччя цього року статус дитини, позбавленої батьківського піклування, та дитини-сироти надали 207 дітям.

«В області триває реформа деінституалізації, у зв’язку з чим ми вивчаємо причини перебування дітей в інтернатних закладах. На сьогодні, вже створена робоча група, яка працює в Будинку дитини № 2. Ми вивчаємо історію  кожної дитини і статусної і не статусної і відповідно будемо приймати подальші рішення»,-  зазначив Володимир Лис.

На обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває 473 дітей, з них – 350 влаштовані у сімейні форми виховання. Зі свого боку, на обліку громадян, які бажають усиновити дитину, перебуває 106 кандидатів.

Відтак, на первинному обліку дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківського піклування, в службах у справах дітей області перебуває 2229 дітей.

Comment here