Безпека та Здоров'яМістоНовини

СБУ заявила про підривну спрямованість фейку про бійку у львівському автобусі

Днями в соцмережах почали поширювати відео про те, що у львівському автобусі побили чоловіка, який мав ознаки коронавірусу та кашляв. Зокрема, 21 березня це відео опублікував депутат ЛМР Ігор Зінкевич, пізніше, однак, вказавши, що його зняли ще кілька місяців тому і, ймовірно, у Києві.

За інформацією Служби безпеки України, це відео також поширювали, як ситуацію у громадському транспорті Вінниці. Кіберфахівці перевірили його та встановили, що зафіксований конфлікт трапився набагато раніше і не стосується коронавірусу, а «розганяти» відео в соцмережах його почали боти, зокрема, проросійського спрямування.

«Згодом ці матеріали стали активно поширювати на сепаратистських та проросійських ресурсах. Аномальне “вірусне” поширення матеріалу вказує на залучення “ботоферм” для дестабілізації ситуації. Тому вкотре закликаємо і ЗМІ, і громадян ретельно ставитися до перевірки інформації та користуватися офіційними джерелами. Пам’ятайте: такі публікації спрямовані лише на розхитування ситуації в нашій державі», – повідомила 22 березня прес-служба СБУ.

Наразі співробітники СБУ встановлюють осіб, які свідомо поширювали неправдиву інформацію, аби притягнути їх до відповідальності.

P.S. Відео старе – місяць чи два тому , як мені написали в Приват і відношення до ніби чоловіка з підозрою на короновіруч який кашляв – не підтверджується !! І відео по останнім даним – Київ, так як мені сказали конфлікт був але точно не кашель , про то що на задньому фоні в оригіналі кажуть що він хворий то було суб’єктивне виражені емоції пасажира щодо психічного стану даної особи і жодним чином не до вірусу який зараз в нас єЗ пивату, Ситуація досить не однозначна :як мені написали люди, відбулося на сихові, чоловік закашляв в автобусі …Чи точно це Львів Сихів мені не відомоНа 21:00 22.03.2020 Друзі, у соцмережах – черговий фейк про коронавірус. Не встигли «відлітати» гвинтокрили, які мали розпилювати вночі дезінфекційні засоби, як наші кіберфахівці зафіксували спроби розповсюдження нової нісенітниці.Тепер в мережі «розганяється» відео про те, що в міському транспорті (спочатку йшла мова про Вінницю, а потім про Львів) сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу.При цьому, кіберфахівці встановили, що даний конфлікт насправді був зафіксований значно раніше і жодним чином не пов’язаний із коронавірусом (хоча й не красить учасників ситуації).Зазначимо, що першоджерелами розміщення цього відео стали «боти», зокрема, й проросійського спрямування. Згодом ці матеріали стали активно поширювати на сепаратистських та проросійських ресурсах. Аномальне "вірусне" поширення матеріалу вказує на залучення "ботоферм" для дестабілізації ситуації.Закликаємо всіх ретельно ставитися до перевірки інформації та користуватися офіційними джерелами.➡️ https://bit.ly/33Bs7Mi

Опубліковано Igor Zinkevych Субота, 21 березня 2020 р.

Comment here