Інтерв'ю

Роман Пурій та Уляна Лущ: “Щастя не у щасті, а в дорозі до нього!”

Наприкінці весни у Львові розпочав свою роботу Український Інститут дослідження щастя. Фундаторами УІДЩ є співавтори книги «Планування щасливого життя» лікар, магістр ділового адміністрування, підприємець, бізнес-тренер і блогер Роман Пурій та кандидат філософських наук, доцент, письменниця, перекладачка і блогер Уляна Лущ.

У Інституті проводять дослідження феномену щастя із залученням методологічного інструментарію філософії, психології, соціології, розробка методик та практичних рекомендацій для підвищення ефективності бізнесу, проведення конференцій, науково-практичних семінарів та інших комунікаційних заходів та просвітницька діяльність через проведення тренінгів та воркшопів. Як кожна людина може організувати та здійснити своє щастя і яким чином це може вплинути на розвиток успішного міста, – про це у програмі “Ідея міста” з Назарієм Брезіцьким на ДУЖЕ радіо говорили засновники Українського Інституту Дослідження Щастя Роман Пурій та Уляна Лущ.

Що таке щастя, та яке взагалі можна дати визначення цьому поняттю?

Є кілька визначень цього. Найкоротше з них: щастя – це період між двома нещастями. Наступне визначення – стан з якого не хочеш виходити. Аналізуючи негативний стан, стан нещастя, ти розумієш все краще і краще, що ж є щастям. Наше визначення – усвідомлення перебування себе в зоні комфорту на трьох рівнях: біологічному, соціальному і духовному.

Яка місія та мета Інституту щастя?

Перш за все, це просвітницька місія. У своїй концепції ми доводимо, що щастя – це те, чого варто вчитися, це не є автоматична реакція на світ довкола. Людині потрібно розуміти що це, і які кроки потрібно робити, щоб відчувати себе щасливим. Просвітництво, написання та видавництво книг, науково-популярних книг, створення подій – все це для привернення уваги громадськості до теми щастя. Ще одним із завдань є побудова стратегій розвитку суспільства таким чином, щоб кожна окрема людина почувала себе комфортно у цій спільноті.

У Львові незабаром буде цікава подія, ми виступили ініціаторами проведення науково-практичної конференції “Щастя і цивілізаційний розвиток”. Виявляється, що інституту нашої тематики у Східній Європі немає. Найближчий інститут дослідження щастя є у Копенгагені. У Східній Європі така подія відбувається вперше.

У нас близько 120 учасників, зокрема, учасники з-закордону, вчені із Сінгапуру, США, Албанії, Польщі. Вони були дуже раді долучитися до цієї події, оскільки вважають, що це актуальна річ. Таким чином, тут, у Львові, ми створюємо осередок вивчення міжгалузевого дослідження щастя, оскільки серед гостей є спеціалісти з філософії, з економіки і навіть з біохімії.

Ще з часів Сковороди ніхто серйозно не ставився до цієї теми і не вивчав її. Ми створили сторінку на Фейсбуці, де регулярно поширюємо матеріали. Публікуємо тези, співпрацюємо з різними організаціями.

Що потрібно зробити, щоб щодня виходити з зони комфорту і бути від цього щасливим?

Ми говоримо про те, що не потрібно виходити із зони комфорту, її потрібно розширювати. Зона комфорту – це те середовище, де людина почуває себе щасливою. Те що залежить від нас, і те чого ми хочемо навчити людей – убезпечити свою зону комфорту від негативних чинників, що можуть їй загрожувати і зруйнувати її. Це навчання чомусь новому, знайомство з новими людьми, участь у різних проектах. Роблячи це, ти відчуваєш щастя від зростання. Коли людина розвивається – вона не зациклена на чомусь одному, відповідно у неї менше побутових страхів.

Ми запропонували власну концепцію виходу із зони комфорту, коли ти володієш ситуацією. Маючи кілька дрібних цілей легше досягти тієї глобальної великої. Важливо, мати сенс щось робити. Амбітні люди повинні сформулювати мрію вищу за життя. Вона відповідає на питання: Ким би ти хотів залишитись у свідомості своїх дітей, оточення, суспільства?

Чи є кроки для того, щоб запланувати щасливе життя?

Перш за все, треба знати чого ти хочеш, знати, що ти шукаєш. Сам наш мозок закладений так, щоб почувати себе щасливим, наша психіка сприймає це як стан комфорту. Адже, коли настає дискомфорт, всі намагаються одразу ж щось робити, аби повернути комфорт. Цей стан вже є в підсвідомості, і людина постійно буде його шукати.

Для того, щоб стати щасливим не потрібно багато часу. Стати щасливим можна практично одразу, але для цього потрібно отримати певні знання, що таке щастя, і які кроки потрібно робити вже сьогодні. В нашій концепції ми говоримо, що щастя – це не плани, а щасливим потрібно бути уже. Найчастіше люди страждають, адже вважають, що для щастя треба слідувати пунктам. Ми, натомість, стверджуємо, що щастя потрібно відчувати від зроблених справ. Це називається стан потоку, коли ти відчуваєш гармонію від того, що відбувається.

Є таке східне прислів’я, що щастя не у щасті, а в дорозі до нього. Мозок отримує позитивні флюїди від того, що він мріє. На сьогоднішній день, реалізовуються наші проекти й поки-що ми слідуємо тому плану, який у нас є. Ми почуваємося натхненно.

Як кожен автор, який починає розробляти тему, яка йому особисто цікава. Вочевидь, коли ми починали писати книгу, то хотіли дізнатися, що таке щастя. У процесі роботи ми дуже багато збагнули для себе і тоді ставали щасливими. Для мене щастя – перш за все, це гармонійні стосунки, а по-друге це творчість.

Наш девіз: Прийняв рішення – роби його правильно! Не можна посеред свого шляху змінювати рішення.

 

Comment here