МістоНовини

Підприємці та мешканці сіл заблокували вулицю біля Львівської ОДА

У вівторок, 10 березня, Львівську ОДА пікетують кілька сотень протестувальників. Під ОДА прийшли підприємці, які відстоюють спрощену систему обліку та звітності. Також тут вкотре зібралися представники різних сіл та міст Львівщини з вимогою врахувати їхні вимоги при затвердженні перспективного плану утворення об’єднаних громад. Тож вул. Винниченка заблокована для руху транспорту, сусідні вул. Підвальна та Личаківська – у заторах.

Підприємці (ФОП) Львівщини виступають за збереження та розвиток спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Зокрема, на заході присутня голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, яка підтримала їх вимоги. Підприємці вигукують: «Разом – сила!»

Як пояснюють організатори акції, ухвалені та підписані закони 128-ІХ та 129-ІХ (Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»; «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»), що вступають у дію вже 19 квітня 2020 року, суттєво підвищують ризик втрати спрощенної системи оподаткування. На їх думку, втілення цих законів у життя значно збільшить навантаження на мікробізнес та призведе до його повного знищення. Також можливе зростання корупційної складової та розвитку кримінальних схем.

Підприємці передали свої вимоги голові ЛОДА Максиму Козицькому та вимагали від нього, аби він зробив публічне звернення до контролючих органів з проханням «припинити терор проти мікропідприємців». У разі, якщо до них не дослухаються, ФОПи обіцяють влаштувати «95 квартал» біля ЛОДА. У відповідь голова ЛОДА пообіцяв зробити все, «щоб підприємці були почуті».

Представники громад вимагають відправити на доопрацювання перспективний план утворення ОТГ на Львівщині, зберегти чинні ОТГ та утворити майбутню Львівську об’єднану громаду виключно на засадах добровільності. Зокрема, присутні мешканці прильвівських сіл – Сокільників, Дублян, Грибовичів, Малехова, Мурованської ОТГ та деяких ОТГ з області.

Нагадаємо, аналогічна акція представників сіл та міст Львівщини відбулася тиждень тому – 3 березня. Її учасники вимагали «перезавантажити реформу децентралізації на Львівщині».

 

Comment here