ІнвестиціїМістоНовиниПраво

Оприлюднили перелік львівських забудовників-порушників, де не варто купувати житло

Львівська мерія вчергове застерігає мешканців від придбання квартир у недобросовісних забудовників. Аби вберегтися від придбання квартир у компаній, які ведуть незаконну діяльність, варто користуватися сайтом із картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.

Перелік порушників:

ЖК «Форест Хілл» на вул. На Нивах. За інформацією ЛМР, будинок збудували без документа, що надає право на виконання робіт та з порушеннями містобудівних умов, ДБН і перевищенням допустимої поверховості. Інспекція ДАБК у м. Львові подала до суду на забудовника. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 19 липня 2019 р. позовні вимоги про знесення цього багатоквартирного будинку задоволено частково, ухвалено знести самочинно збудовані 5−12-й поверхи на об’єкті будівництва на вул. На Нивах у м. Львові. 23 жовтня 2019 8 Апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення суду щодо знесення, лише змінив особу за рахунок якої має відбуватись знесення, з Федорів Г. Ф. на ТзОВ «Олдімстрой». Після отримання виконавчого листа Інспекція ДАБК скерує лист до органу виконавчої влади для примусового виконання.

ЖК «Галіція» на вул. Т. Шевченка, 307а. Замовником будівництва ТзОВ «Каньйон» розпочато будівництво трьох секцій комплексу багатоквартирних житлових будинків без отримання документів на початок виконання будівельних робіт, із порушенням містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки та використанням її не за цільовим призначенням. Інспекцією ДАБК у м. Львові подано до суду позовну заяву про знесення самочинного будівництва. За результатами її розгляду 13 листопада 2018 року Львівський окружний адміністративний суд позовні вимоги задовольнив та виніс рішення про знесення трисекційного багатоквартирного житлового будинку на вул. Т. Шевченка, 307а, яке суд апеляційної інстанції 5 березня 2019 р. залишив без змін. Рішення набрало законної сили.

Зблоковані павільйони на вул. Володимира Великого, 117. Їх будують без дозвільних документів та документа, що посвідчує право користування земельної ділянкою. Інспекція ДАБК у м. Львові видала припис про демонтаж, утім судові процеси тривають і досі.

Реконструкція квартири №11 на вул. Шевченка, 39. У забудовника немає права власності чи користування земельною ділянкою, а також відсутні документи, які дозволяють виконувати будівельні роботи. 4 липня 2019 р Львівський окружний адміністративний суд відмовив Інспекції ДАБК у м. Львові в задоволенні позовних вимог про знесення самочинно збудованого житлового будинку. Наразі справа перебуває в провадженні суду апеляційної інстанції.

Зблоковані павільйони на вул. Володимира Великого, 117. Їх будують без дозвільних документів та документа, що посвідчує право користування земельної ділянкою. Інспекція ДАБК у м. Львові видала припис про демонтаж, утім судові процеси тривають і досі.

ЖК «Варшава Хоум» на вул. Варшавська, 22. Забудовник ГО «Наше ідеальне місто» не має містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, документів на право землекористування, розробленого належним чином та затвердженого проекту будівництва, а також документів, які дають право виконувати будівельні роботи. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 29 березня 2019 р. позов Інспекції ДАБК у м. Львові про знесення цього об’єкта будівництва було задоволено. Однак за наслідками апеляційного перегляду справи рішення суду першої інстанції скасовано. Провадження у справі закрито у зв’язку з тим, що збудований об’єкт було зареєстровано на праві приватної власності за ОК «Варшава Хоум», котрий в подальшому шляхом укладення договорів міни та купівлі-продажу відчужив квартири фізичним особам.

Крім цього, 8 липня 2019 року апеляційний суд виніс окрему ухвалу, вмотивовану тим, що оскільки будівництво багатоквартирного житлового будинку, що розташований на вул. Варшавській, 22 у м. Львові, здійснювалось без жодних дозвільних документів, то реєстрація права власності на цей об’єкт є сумнівною та підлягає оцінці з боку правоохоронних органів на предмет наявності чи відсутності кримінального правопорушення. Про це було вирішено повідомити Генеральну прокуратуру України.

Станом на сьогодні вказана справа перебуває на розгляді у Верховному Суді.

ЖК «Вілла Варшава» на вул. Варшавська, 54. Забудовник також не має містобудівних умов і обмежень, оформленого і затвердженого проекту та документа, що дозволяє виконувати роботи. Оскільки обслуговуючий кооператив «Вілла Варшава» не усунув виявлених під час перевірок порушень, Інспекція подала до Львівського окружного адміністративного суду позовну заяву про приведення самочинного будівництва на вул. Варшавській, 54 у м. Львові до попереднього стану. Під час розгляду справи ОК «Вілла Варшава» надав суду витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відповідно до яких за третіми особами у цій справі зареєстровано право приватної власності на об’єкти нерухомого майна, які розташовані в житловому будинку на вул. Варшавській, 54. У зв’язку з цим, ухвалою суду від 20 червня 2019 року провадження в цій адміністративній справі закрито. Інспекція подала апеляційну скаргу на це судове рішення.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 листопада минулого року апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові — задоволено, скасовано вищевказану ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 20 липня та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду. Рішення станом на сьогодні не прийнято.

ЖК «Престиж Умань» на вул. Уманська, 4. На зведення цього ЖК не видавали містобудівних умов та обмежень, забудовники не розробили проект та не отримали документи, що надають право виконувати роботи. Львівський окружний адміністративний суд 7 травня 2019 року зобов`язав ОК «Престиж Умань» за власний рахунок знести самочинно збудований об’єкт на вул. Уманській, 4 у м. Львові. Інспекції вдалось зупинити самочинне будівництво багатоквартирного житлового будинку за вказаною адресою на початковій стадії — влаштування фундаменту. Судове рішення вже набрало законної сили та перебуває на примусовому виконанні.

Будівельні роботи у квартирі № 6 на вул. Балабана, 6. Роботи виконувались без дозволів ДАБК. Було подано до Львівського окружного адміністративного суду позовну заяву про приведення квартири до попереднього стану. Рішенням суду від 29 серпня 2019 року позовні вимоги Інспекції задоволено. Справа перебуває на розгляді в суді апеляційної інстанції.

Споруда на вул. Балтійська, 20. Забудовник не отримав містобудівні умови і обмеження, документи на право землекористування, не затвердив проект та не отримав дозвіл на будівельні роботи. Суд ухвалив знести цей будинок.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2019 рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22.01.2019 року, яким було зобов’язано замовника будівництва знести самочинно збудований об’єкт — скасовано та ухвалено постанову, якою в задоволені позову Інспекції відмовилено. Станом на сьогодні вказана справа перебуває на розгляді у Верховному Суді.

ЖК на Личаківській, 259. Замовник будівництва ТзОВ «Лідер Моноліт» не мав містобудівних умов і обмежень, розробленого та затвердженого проекту, а також дозволу на виконання робіт, тож постановою Личаківського районного суду позовні вимоги Інспекції до ТзОВ «Лідер Моноліт» задоволено повністю. Це рішення 18 грудня 2018 року апеляційний суд залишив без змін і до кінця квітня 2019 р. багатоквартирний житловий будинок на вул. Личаківській, 259 було повністю знесено, а земельну ділянку приведена до попереднього стану.

ЖК на вул. Антонича — Майданна. Замовник будівництва — ПрАТ «Автогаражний кооператив №15 Галицького району Львова», підрядник: ПрАТ «Ірокс». Ще два ЖК, які будуються ПАТ «Ірокс» на вул. Тернопільській, 42 та Шевченка, 418 також визнали незаконними оскільки у забудовника відсутні містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та документи, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою. Заходи державного архітектурно-будівельного контролю проводяться Департаментом ДАБІ у Львівській області.

Також Інспекція ДАБК у м. Львові виявила факт самочинного будівництва на вул. П. Мирного, 24, площа якого становить близько 3 тис. кв2. Працівники міської інспекції Держархбудконтролю виявили, що тут ведуться незаконні роботи. Жодних дозволів на реконструкцію чи добудову немає. Зараз здійснюється перекриття даху, встановлюються вікна, ведуться будівельні роботи.

Окрім того, як повідомили в юридичному департаменті, Львівська міська рада подала позовну заяву у Господарський суд Львівської області до ТзОВ «Голуба Лагуна» про приведення земельної ділянки до попереднього стану шляхом знесення самочинно збудованого об’єкта на вул. Судовій. Рішенням Господарського суду Львівської області від 23 cічня 2020 р. у справі № 914/1755/19 позовні вимоги Львівської міської ради задоволено повністю. Зобов’язано ТзОВ «Голуба Лагуна» привести земельну ділянку площею 0,0380 га на вул. Судовій у попередній стан, шляхом знесення будівництва.

 

 

Comment here