КультураМістоНовиниПравоТуризм

Обласна ДАБІ не реагує на нищення пам’ятки на вул. Вірменській у Львові

Чиновники міськради прийшли з перевіркою до квартири на першому поверсі будинку на вул. Вірменській, 30, повідомляє інформагентство Zahid.net (https://zaxid.net/news/). Ще у 2012 році замість вікна орендарі зробили дверний отвір. Пізніше проводити роботи заборонили. Проте нещодавно мешканці помітили, як із квартири виносять будівельне сміття. Це наштовхнуло на думку, що роботи тривають. Тому міські чиновники навідалися до кам’яниці з перевіркою.

Кам’яниця на вул. Вірменській, 30. Історія її руйнування тягнеться ще з 2012 року. Тоді вікно незаконно переробили у двері. А вночі ще й намагались домурувати сходи. Та їм завадили сусіди. Відтак довго конструкція стояла непорушно. Втім два тижні тому мешканці помітили: з квартири вивозять будівельне сміття.

«Те, що ви бачите тут, то саме в кімнаті. Виритий котлован, виритий до підвалу. В підвалі вже падає цегла тому, що там арочні склепіння. Підлоги немає, фасад розбитий. Це ж може загрожувати обвалом. Ну то не треба великим архітектором бути, щоб то зрозуміти, то ж старий будинок», – розповідає мешканка будинку Лідія Анісімова.

Цей будинок – пам’ятка культурної спадщини місцевого значення. Притягнути до відповідальності власників – компетенція Держархбудконтролю. Тож делегація міських посадовців просить з’явитись інспекторів, щоб вкотре зафіксувати порушення. За декілька хвилин заступник міського голови отримує відповідь.

«Сказали, що я маю написати офіційного листа для того, щоби вони сюди виїхали і могли відкрити перевірку», – переповів свою телефонну розмову Андрій Москаленко.

Справа щодо самовільної реконструкції вже третій рік перебуває у суді. Міська рада вимагає у власників приміщення – скандальних підприємиць Малькової та Сандул – повернути вигляд будівлі до попереднього стану.

«Зараз оскаржується ухвала про скасування забезпечення позову. Було забезпечення позову про накладання арешту на це майно. З метою, щоби власники не змінилися і ці власники виконали рішення суду по відновленню», – додав начальник відділу охорони об’єктів культурної спадщини Олег Хандин.

Судовий розгляд призначений на 25 лютого. Тим часом у міській раді, щоби вберегти пам’ятку, змушені знову вдаватись до нетрадиційних методів.

«На жаль, план дій в даному випадку виглядає лише такий, який ми використовували на вул. Левицького: ставити бетонні плити і фізично унеможливлювати відкриття», – прокоментував заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

 

Comment here