БізнесМістоНовиниРесторани

Новозбудований ресторан на пл. Двірцевій має низку порушень

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові подала апеляцію, щоб відновити дію своїх приписів про усунення порушень будівництва ресторану на площі Двірцевій перед головним залізничним вокзалом. За повідомленням видання «Наші гроші. Львів», замовником цього будівництва є львівський бізнесмен, засновник благодійного фонду «Розвиток громади» Олександр Веремеєнко. Він також відомий як давній бізнес-партнер екс-нардепа від ВО «Свобода» Ігоря Кривецького.

Ресторан будують на місці колишнього диспетчерського пункту біля головного залізничного вокзалу. Споруда не входила в проект реконструкції пл. Двірцевої, а на початку лютого інспекція ДАБК виявила низку порушень при будівництві об’єкту. Зокрема, інспектори встановили, що фасади вже зведеного закладу громадського харчування не відповідають попередньо затвердженому проекту. Паспорт фасаду не був узгодженим з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради.

До того ж проектну документацію розробили на нове будівництво, хоча містобудівні умови та обмеження видавались на реконструкцію з розширенням за рахунок надбудови. У проекті не передбачено необхідної кількості місць для паркування, немає угоди з «Львівводоканалом» про приєднання майбутнього ресторану до водопостачання та водовідведення, а термін оренди ділянки, на якій ведеться будівництво, закінчився ще 23 жовтня 2019 року.

Після перевірки інспектори ДАБК скасували дію повідомлення про початок будівельних робіт та зобов’язали замовника будівництва припинити та усунути порушення. Самого Олександра Веремеєнка оштрафували на 850 грн. Водночас проектувальника будівництва ТОВ «Шеремета Архітект Груп» оштрафували на 189 тис. грн. Ще 94,6 тис. грн штрафу отримав підрядник — ПП «Пегас-Україна».

Інспектори також мали претензії до експертизи цього проекту – ТОВ «Глобал Промпостач» не зазначила у ній вищезгадані порушення, а сам проект будівництва затвердив Олександр Веремеєнко.

Після наданих інспекцією приписів замовник мав би усунути всі містобудівні порушення, однак вже за декілька днів зупинив дію всіх своїх зобов’язань через суд. Приписи та скасування повідомлення про початок будівельних робіт будуть нечинними доти, доки суд визначить їхню законність. Наразі ДАБІ м. Львова подала апеляційну скаргу.

Одним з основних аргументів Олександра Веремеєнка в суді щодо необхідності скасування дії приписів інспекції було те, що «перевірка була проведена за відсутності замовника чи належного представника такого, що в свою чергу, позбавило можливості надавати документи під час перевірки щодо нібито порушень виявлених під час перевірки».

Олександр Веремеєнко отримав містобудівні умови та обмеження на реконструкцію павільйону під ресторанний дворик у травні 2018 року. Саме ж право власності на цю будівлю отримав ще в 2014 році.

 

Comment here