АктуальнеМістоНовиниРестораниТуризм

На даху нового готелю у центрі Львова облаштують громадський простір

У центрі Львова біля відомого готелю «Жорж» планують збудувати новий семиповерховий готель. Особливістю нового готелю обіцяє стати великий громадський простір, який планують облаштувати на даху готелю – з вільним доступом для усіх бажаючих. Проект готелю розробило архітектурне бюро АБМК, інвестором будівництва виступає компанія «Ательєр». ZAXID.NET з’ясував подробиці цього незвичного проекту.

Наразі ділянка площею 0,1848 га на вул. Вороного, 4 за готелем «Жорж» використовується як стихійний паркінг, поруч також розташована нежитлова будівля, яку планують знести. Розроблений детальний план території (ДПТ) передбачає там будівництво тризіркового готелю: основна будівля матиме шість поверхів, а бокові блоки – сім. У готелі заплановано облаштувати понад 140 номерів, а також дворівневий підземний паркінг на 70 місць.

Детальний план цієї території розробили з ініціативи ТзОВ «Ательєр». Співвласник цієї фірми Назар Купибіда розповів ZAXID.NET, що для обслуговування готелю потрібно близько половини цих паркомісць, інші зможуть орендувати мешканці навколишніх будинків, або й інші водії.

Особливістю готелю має стати відкритий для усіх бажаючих громадський простір на даху площею понад 1000 м2. Судячи з візуалізацій, дах будівлі озеленять, встановлять вуличні меблі, невеликий дитячий майданчик, а також літній театр приблизно на 100 місць. До громадського простору з вулиці будуть вести окремі, відділені від інфраструктури готелю, сходи та ліфт, яким можуть користуватись, зокрема, люди з інвалідністю.

«У Львові є певне несприйняття різних будівництв. Дуже часто відбувається так, що будівництва забирають у людей простір, певну територію і це сприймається негативно. Щоб наш проект якось виділявся, і не тільки не забирав, а й давав щось місту і громадськості, ми вирішили облаштувати громадський простір [на даху будівлі]», – розповів ZAXID.NET про ідею облаштування громадського простору співвласник ТзОВ «Ательєр» Назар Купибіда.

За його словами, громадський простір обслуговуватимуть працівники готелю і вхід буде вільним для усіх охочих. Проте вночі доступ до нього буде все ж обмеженим з міркувань безпеки.

Власниками ТзОВ «Ательєр» є львів’яни Назар Купибіда та Арсен Шлапак.

е вже вдруге ця фірма розробляє детальний план цієї території з наміром збудувати готель. Попередній ДПТ був погоджений Львівською міськрадою влітку 2018 року і передбачав також відновлення так званого «пасажу Міколяша» між вулицями Коперніка і Вороного. Однак пізніше, як повідомляли «Наші гроші. Львів», був скасований через суд мешканцями району, оскільки його затвердили рішенням виконавчого комітету, а не ухвалою сесії міської ради. Відтак мерія вдруге дозволила розробити ДПТ, уже без «пасажу Міколяша».

Напередодні розробки другого ДПТ львів’янка Юлія Старчак ініціювала громадське слухання, на якому закликали не допустити будівництва. Проте місцеві мешканці, які прийшли на слухання, навпаки підтримали ідею забудови цієї закинутої ділянки у центрі міста. Як згодом повідомили у мерії, головуючий та секретар слухань з невідомих причин не передали протокол громадських слухань в управління «Секретаріат ради» ЛМР. І саме через порушену процедуру їх вважають такими, що не відбулись.

Громадське обговорення нового ДПТ проведуть 6 березня о 17:00 у приміщенні Личаківської райадміністрації, що на вул. Костя Левицького, 67. Свої письмові зауваження та пропозиції до ДПТ мешканці мікрорайону, де заплановане будівництво, можуть надсилати через ЦНАПи на адресу управління архітектури та урбаністики Львівської міськради до 25 березня.

Comment here