Безпека та Здоров'яМістоНовини

Минулого тижня грип забрав життя ще дев’ятьох українців

Уже майже середина березня, а грип не відступає. Радше навпаки, кількість хворих минулого тижня зросла практично по всій Україні. Від ускладнень грипу минулого тижня померло дев’ять українців, а від початку епідсезону жервами грипу стали вже 63 українці, повідомив Центр громадського здоров’я.

Минулого тижня (від 2 до 8 березня) на грип і ГРВІ в Україні захворіли 220 932 людини (позаминулого – понад 213 тисяч). Серед хворих майже 67% – діти віком до 17 років. Епідпоріг перевищено на 21,2%. В Україні зафіксовано широке розповсюдження грипу.

У вірусологічних лабораторіях минулого тижня було досліджено 73 зразки матеріалів, відібраних від хворих. У 24 зразках виявлено віруси грипу:у 14 зразках – типу А(Н1)pdm09 (його ще називають «свинячий», у семи – типу А не субтипований, і у трьох – типу B.

«За тиждень отримано повідомлення про дев’ять летальних випадків унаслідок грипу, що підтверджено методом ПЛР. Із початку епідемічного сезону померло 63 пацієнти. Жоден померлий не був щеплений проти гриппу», – йдеться у повідомленні Центру громадського здоров’я.

Від ускладнень грипу помирають і молоді, і старші люди. На Дніпропетровщині від ускладнень грипу помер 26-річний чоловік. У Львові наприкінці лютого жертвою грипу став 30-річний чоловік.

За даними Центру минулого епідсезону на грип та ГРВІ перехворіли 5,4 млн українців, 64 пацієнти померли від ускладнень грипу, серед яких 12 дітей віком до 17 років.

Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка може за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Тому при нездужанні лікарі радять не лікуватися самотужки, не чекати, що організм сам поборе вірус, а звертатися до сімейного лікаря.

 

Comment here