АктуальнеБізнесКультураМістоНовини

Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер виставили на продаж

Львівська облрада прийняла рішення про реорганізацію комунального закладу «Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер», а вивільнені приміщення на вул. Драгоманова у центрі Львова планують виставити на аукціон. Депутати визначили Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр правонаступником майна, прав та обов’язків дитячого психоневрологічного диспансеру. Управлінню майном доручили вжити заходів щодо виключення дитячого психоневрологічного диспансеру з Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Рішення про реорганізацію закликали підтримати голова Львівської облради Олександр Ганущин, його перший заступник Богдан Гагалюк, голова профільної комісії з питань охорони здоров’я Ігор Ковальчук та керівник департаменту охорони доров’я ЛОДА Андрій Васько. У результаті за проголосували 46 депутатів. Не голосували депутати від «Свободи» та більшість обранців від «Самопомочі» та Громадянської позиції.

Нагадаємо, ідея реорганізувати Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер та Львівський обласний психоневрологічний диспансер (для дорослх) з’явилася ще у 2018 році. Йшлося про те, що у разі реорганізації дитячого психоневрологічного диспансеру та продажу вивільненого приміщення на вул. Драгоманова у центрі Львова, кошти планують скерувати на проект нового дитячого онкоцентру, який мають намір збудувати в обласному центрі. Однак така ініціатива департаменту охорони здоров’я ЛОДА викликала протести представників колективів та пацієнтів обох диспансерів, які не раз виходили з плакатами під стіни облради. Тому рішення про реорганізацію обласні обранці щоразу відкладали.

У грудні 2019 року Львівська облрада проголосувала за перетворення Львівського обласного психоневрологічного диспансеру у некомерційне комунальне підприємство, що свідчить про те, що депутати наразі відмовилися від ідеї його реорганізації. Однак аналогічне рішення щодо дитячого психоневрологічного диспансеру не прийняли – для цього забракло голосів.

Будинок на вул. Драгоманова, 58, де зараз обласний дитячий психоневрологічний диспансер, – пам’ятка архітектури – вілла Макаревича, збудована у 1909 році правником Юліаном Макаревичем у стилі романтичної сецесії за проектом Л. Вельтце.

 

Comment here