НовиниПраво

Львівський активіст судиться з Офісом президента через виступ Зеленського російською мовою

Львівський окружний суд в особі судді Ростислава Москаля повністю відхилив позов львівського активіста Святослава Літинського, який судиться з Офісом президента через виступ Зеленського російською мовою. Про це сам Літинський повідомив на своїй Facebook-сторінці. Нагадаємо, 23 травня Володимир Зеленський виступав на iForum російською мовою. Відтак, Святослав Літинський звернувся в Офіс президента з вимогою перекласти виступ на українську.

«Є роз’яснення Конституційного суду про те, що українська мова є обов’язковою для використання під час посадових дій. Під час свого виступу Володимир Зеленський говорив “я, як президент”, тобто це не був приватний виступ», – сказав тоді Святослав Літинський.

Втім, Офіс президента відповіді не надав, тож активіст звернувся до суду, але йому відмовили у задоволенні позову. У Святослава Літинського є 30 днів для подання апеляції.

Додамо, що Святослав Літинський відомий також своїми війнами за українську мову із великими корпораціями, які продають свої товари в Україні. Свого часу він через суд зобов’язав відомого виробника пральних машинок Gorenie виготовляти свою продукцію для України з україномовним інтерфейсом, а компанію Hewlett Packard завозити до України ноутбуки з українською клавіатуро. Також він зобов’язав відомий французький косметичний бренд Yves Rocher розробити україномовну версію свого інтернет-магазину.

Comment here