АктуальнеКультураМістоНовини

Львівські новобудови прикрашатимуть витворами мистецтва

Сьогодні було прийняте рішення розміщувати твори мистецтва на фасадах сучасних будівель, з метою популяризації відомих постатей культури та мистецтва Львова, знакових історичних подій, покращення візуального сприйняття уніфікованих житлових будівель, споруд та комплексів, зведених у 70−90-х роках минулого століття, та новобудов, формування покращеного сприйняття архітектурного довкілля та його творчої візуальної інтерпретації.«Виникла ідея створювати мурали на фасадах нових будинків. Ідея скерована у 2 напрямки. Перший — тісно співпрацювати із забудовниками, що будують багатоповерхівки у різних районах міста і можуть наносити на їх фасади зображення відомих постатей чи події в різних техніках монументального мистецтва. Другий — наносити такі зображення вже на існуючі будівлі, які потребують кращого естетичного вигляду. Тут ми вже вибрали 6 будівель у кожному з районів, на яких зобразять такі твори мистецтва. Плануємо відкрити перший мурал в кінці квітня», — розповіла керівниця управління культури ЛМР Христина Береговська.

Першими обрали 6 особистостей, які будуть зображені на будинках 6 районів Львова, де вони жили-творили-працювали: Олена Степанів, Юрій Вербицький, Василь Сліпак, Захер Мазох, Борис Возницький та Дебора Фогель. Попередні ескізи, приклади таких зображень можна побачити за посиланням: https://prezi.com/view/XRj8Dk2f9WWxCDjdW4tV/

Також озвучили пропозицію розміщувати на кожному муралі QR-код, щоб кожен охочий міг ознайомлюватись також з історією зображених історичних постатей.

Проте питання фінансування залишилося відкритим, адже міський голова Львова Андрій Садовий, сказав, що “профінасувати це за кошти міста легко, але краще зробити це за співфінансування меценатів”.

Comment here