Безпека та Здоров'яМістоНовини

Львівщина отримала тест-системи для виявлення коронавірусу

У понеділок ввечері, 23 березня, до Львова прибув літак Нацгвардії, який доставив медичний вантаж для боротьби з коронавірусом: експрес-тести, тест-системи, захисні костюми, маски. Їх завезли у Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України і медичні заклади Львова.

У вівторок на брифінгу голова Львівської ОДА Максим Козицький повідомив, що на Львівщину прийшло понад 4 тисячі тестів, 5 тисяч масок і 500 захисних костюмів. Увесь медичний вантаж розподілено між медичними закладами Львова, в яких лікують хворих з підозрою на коронавірус.

Як повідомив  директор Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Павлів, реагенти для проведення досліджень у центр привезли ще вночі. У центрі є два апарати, на яких можна проводити дослідження на виявлення коронавірусу.

«Зараз працівники Центру розбирають вантаж, вивчають чи є все необхідне для проведення досліджень, чи ці реагенти підходять до нашої апаратури. Якщо все підійде, то ми зможемо у себе робити дослідження на виявлення коронавірсу і не відпрвляти до Києва. Якщо, скажімо, вранці до нас доставлять матеріал на дослідження, то наприкінці робочого дня буде відомо результат. Не виключено, що лабораторії при великому напливі хворих перейдуть на цілодобовий режим роботи», – каже Роман Павлів.

Нагадаємо, у Львові коронавірус діагностували у двох жителів міста, які нещодавно повернулися з-за кордону. Вони перебувають в самоізоляції. Станом на ранок 24 березня в Львівській обласній інфекційній лікарні з підозрою на коронавірус є 40 пацієнтів. Лише одна пацієнтка знаходиться у відділенні інтенсивної терапії, її стан наближений до важкого, але вона не перебуває на штучній вентиляції легень.

 

Comment here