Новини

Кількість зареєстрованих безробітних в Україні збільшилася на 48%

Станом на початок травня кількість зареєстрованих безробітних в Україні на 48% більша в порівнянні з травнем 2019 року.

Відповідні дані повідомляє пресцентр Державної служби зайнятості.

Зазначається, що з початку дії карантину – з 12 березня –  статус безробітного отримали майже 156 000 громадян. При цьому кількість вакансій в умовах економічного спаду зменшилася до 53 000 станом на початок травня, що майже на 60% менше, ніж у травні минулого року. За даними Держслужби зайнятості, наразі серед роботодавців є попит на працівників наступних галузей:

  • Сфера сільського та лісового господарства. Це пов’язано з початком весняних сільськогосподарських робіт. Незважаючи на карантин, роботодавці пропонують роботу трактористам, агрономам, робітникам з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва тощо.
  • Сфера торгівлі та надання послуг, які наразі не є забороненими (продавець продовольчих товарів, касир, кухар, прибиральник, робітник з благоустрою).
  • Сфера логістики (кур’єр, водій, вантажник, підсобний робітник, укладальник-пакувальник, завідувач складу).
  • Сфера охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (сестра медична, соціальний робітник).
  • Сфера забезпечення правопорядку (охоронник, сторож).

Як повідомляють у службі, на ринку праці також є вакансії для професіоналів та фахівців із досвідом роботи – бухгалтерів, фахівців, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників – електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.

Comment here