ЕкономікаНовини

Європейські фермери з відкритим листом звернулися до Президента України

Відкритий лист-звернення до Президента України, голови Верховної Ради, прем’єр-міністра та комітету Верховної ради з питань аграрної та земельної політики на своїй сторінці у Фейсбук розмістив власник компанії «Дільман Органік» Міхаель Дільман.

“Цим відкритим листом німецькі та західноєвропейські фермери, які займаються веденням сільського господарства в Україні, висловлюють свій протест проти дискримінації у відкритті ринку землі”, – йдеться у повідомленні.

Лист підписала велика кількість іноземних фермерів-інвесторів, що працюють в Україні. Головний меседж звернення – пропозиція компромісного варіанту закону про ринок землі. Пропонується дозволити купувати землю іноземним компаніям, які працюють не менше 3-х років в Україні. На думку укладачів листа, це забезпечить рівні умови і для них, і для українських колег.

“Ми, діючі фермери, також занепокоєні продажем української землі спекулянтам та інвесторам, які безпосередньо не займаються сільським господарством. Ми пропонуємо, щоб у разі відкриття ринку землі, право на купівлю мали ті діючі фермери, які вкладають сили та кошти в розвиток села і створюють робочі місця.
Так, як протягом тривалого часу наші компанії зареєстровані як українські юридичні особи і податки сплачуються в Україні, національність акціонерів та власників не повинна мати значення. Ми – Європа!” – пише Міхаель Дільман.

Нагадаємо, в аграрному комітеті презентували остаточну версію законопроекту про ринок землі. Зокрема, в підсумковій версії йдеться про те, що учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи – громадяни України, юридичні особи, які засновані громадянами України, держава і місцева громада.

Comment here