Інтерв'ю

“Я, Ніна” – це величезна кількість соціальних ініціатив

Яніна Соколова – акторка, журналістка та телеведуча програм «Рандеву» і «Кіно» на 5 каналі, ведуча проекту «Вечір з Яніною Соколовою» на YouTube.

Яніна Соколова виступила модератором заходу у Центрі Розвитку Громадського Здоров’я Українського Католицького Університету в менжах великого мультимедійного проекту «Я, Ніна».

 • В Центрі Розвитку Громадського Здоров’я Католицького університету у вас був захід присвячений проекту “Я, Ніна”. Розкажіть детальніше про цей проект .
 • “Я, Ніна” це дійсно наш мультимедійний проект, практично місійний. На даний момент ми дуже ним переймаємось, живемо кожного дня дбаючи про те щоб всі програми які супроводжують проект “Я, Ніна” існували. Я зазначу що проект “Я, Ніна” це не тільки фільм, не тільки кліп, не тільки книга, а й величезна кількість соціальних ініціатив.
 • Розкажіть які саме ініціативи ви маєте на увазі.
 • Буквально кілька хвилин тому ми зустрічалися з Андрієм Садовим і ми маємо надію що разом ми зробимо прояви проекту “Я, Ніна” які ми маємо в Києві тепер і у Львові. Зазначу що це – донорська програма. Тобто львів’яни, ми хочемо вашої крові. Приходьте, здавайте нам її, здавайте волосся. Hair for shear це зараз дуже відомий в соціальних мережах проект, спрямований на те, щоб люди здавали волосся для перук які потім будуть допомагати жити комфортніше людям після хіміотерапії. Ще ініціативи по паліативній допомозі, ініціативу по психологічній допомозі, ініціативу по збору коштів для клоунів, те що ми робили в Інституті раку, у відділені для діток. Всі гроші які ми отримуємо – це гроші від наших слухачів, читачів, глядачів. Жодних інших доходів на проект “Я, Ніна” ми не маємо.
 • Якщо ми говоримо про фільм, то можливо у ньому є якісь особливості на які слід звернути увагу?
 • У фільмі є опція купівлі присвяти. Тобто можна купити ім’я та прізвище людини яка загинула від раку, і ці імена з’являться в титрах. Ми були вражені, оскільки коли ми тільки оголосили про це в травні, як просто крок за кроком, кожної години приходили прізвища, це все нагадувало конвеєр. Всі хотіли зробити присвяту своїм друзям та рідним які померли від раку.
 • Які у вас зараз плани та ідеї крім благодійного фонду?
 • В жовтні відзначається день паліативної допомоги і ми хочемо зробити спільно з міжнародним фондом Відродження такий місяць паліативної допомоги. Коли ми виступали в Католицькому університеті ми запустили два флеш-моби. Власне що це – це підхід який допомагає поліпшити якість життя пацієнтів та їх сімей які зіткнулися зі смертельними діагнозами, або з діагнозами що суттєво скорочують життєвий шлях цих людей. У нас в Україні понад 600 тисяч людей які потребують паліативної допомоги, з них 200 тисяч це діти, і лише 15% з цього загального числа можуть отримати таку допомогу. Кожен може опинитись на цьому місці, тому давайте вже зараз піклуватись щоб люди отримали таку допомогу.
 • Ви згадали про флеш-моби, а які саме, та яку мету вони несуть?
 • Перший флешмоб це #КапелюхаНаВуха, присвячений невиліковно хворим дітям. Потрібно одягнути капелюха або шапку, сфотографуватися та викласти фото у соціальних мережах з цим хеш-тегом. Для дорослих є другий флеш-моб, а саме фото з шаликом, з хеш-тегом #ШаликТепла. Потрібно викласти фото, позначити трьох друзів, і дати лінк на сторіночку на сайті. Посилання почне діяти з жовтня. Таким чином ми привернемо увагу до цієї проблеми, і поширимо її в маси.
 • Розкажіть також про захід який відбудеться у листопаді.
 • 16 листопада в Києві, в Жовтневому палаці відбудеться Великий Вечір з Яніною. Там ви можете поспілкуватися не тільки зі мною, ми будемо робити це у форматі американського шоу: у залі будуть стояти мікрофони, і кожен з вас зможе взяти участь у спілкуванні. Це буде велика кількість якісної цікавої музики від наших українських музикантів, які завітають до нас у якості гостей. Це буде спілкування “без краваток”. Де можна спілкуватись на будь-які теми.

розмовляв Вадим Юрчак

Comment here