Безпека та Здоров'яМістоНовини

Двоє людей померли від грипу на Львівщині минулого тижня

На Львівщині грип наразі ще не відступив. Минулого тижня від різних ускладнень грипу померло двоє мешканців області – 64-річна жінка і 78-річний чоловік. А загалом від початку епідсезону на Львівщині зафіксовано три летальні випадки від ускладнень грипу, повідомив Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Медики повідомляють, що минулого тижня, від 17 до 23 лютого, в області захворіло 14 052 особи, що на 1 644 випадки менше, ніж за попередній тиждень. У 12 районах ще зафіксовано перевищення епідемічного порогу: у Буському, Дрогобицькому, Жовківському, Кам’янка-Бузькому, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському, Радехівському, Сколівському, Турківському районах. а також у Самборі та Червонограді. Серед хворих понад 53,5% – діти віком до 17 років.

У Львові також зберігається високий рівень захворюваності. Минулого тижня захворіло відповідно 3811 осіб, що всього на 26 хворих менше, ніж у попередній тиждень. Майже 50% – діти.

В інфекційні відділення лікарень минулого тижня госпіталізовано 381 особу, серед яких – 257 дітей.

Серед вірусів грипу переважають віруси грипу типу А, особливо віруси пандемічного або «свинячого» грипу. У лабораторії Центру дослідили зразки матеріалів, узятих від 148 пацієнтів. У 23 випадках виявлено вірус пандемічного грипу (H1N1 pm09), в одному випадку – (Н3N2), у дев’яти випадках –вірус типу А не субтипований. Також виявлено збудники ГРВІ – риновіруси, бокавіруси, аденовіруси, коронавіруси, матапневмовіруси.

В Україні від початку епідсезону (з жовтень 2019 року) за даними МОЗ зареєстровано 40 летальних випадків. Усі, хто помер від грипу, не був вакцинований від цього завхорювання.

 

Comment here