Новини

70% українців хочуть повернути окупований Донбас

Більше половини українців підтримують повернення окупованих територій на сході держави під контроль України.

Про це повідомило видання Укрінформ.

“Щодо політичного майбутнього територій “ДНР” та “ЛНР”, то більшість громадян України віддають перевагу варіанту повернення окупованих територій на довоєнних умовах – 54%. Ще 17% бажають, щоб ці території повернулися до України, але отримали більше незалежності від Києва. Варіант автономії у складі України підтримують лише 12% українців, найбільше на Сході, але це лише 23%. На Сході теж діляться думки – між поверненням цих територій на колишніх умовах і поверненням з більшими повноваженнями”, – сказала директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна, презентуючи результати загальнонаціонального опитування, проведеного фондом спільно з Центром Разумкова.

Водночас вона зазначила, що повернення на колишніх умовах або з більшими повноваженнями підтримується виборцями всіх політичних сил, а от автономію “ДНР” та “ЛНР” найбільше підтримують виборці “Опозиційної платформи – За життя”, це 31%. Серед прихильників цієї партії теж переважає думка, що або ці території повинні повернутися до України на колишніх умовах – 35%, або щоб вони отримали більше незалежності від Києва – 20%.

“Загалом перетворення цих територій на незалежні держави підтримує 5,5% виборців “Опозиційної платформи — За життя”, а входження до РФ – менше 1%”, – додала соціолог.

Загальнонаціональне опитування було проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова з 13 по 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донбасу. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Comment here